| 9 april 2016

Review: Muesli van Mymuesli.nl

mymuesli.nl

Lezeres Jolien vroeg me laatst of ik de muesli van mymuesli.nl eens kon reviewen. Ik werd direct nieuwsgierig, want deze site kende ik nog niet! Ik werd echter direct ontzettend enthousiast. Je kunt er niet alleen super lekkere muesli-varianten kopen, je kunt ze ook helemaal naar eigen wens samenstellen! Ik zocht direct contact met dit bedrijf, dat graag wilde meewerken aan een leuke actie voor jullie. Vandaag dus niet alleen een review, maar ook een leuke kans om veel lekkere muesli te proberen #winwin.

Disclaimer: Ik krijg niet betaald voor het schrijven van deze review, alhoewel dat mijn mening nooit zou beïnvloeden.

Muesli

Het product 
Mymuesli.nl is een site waarop je (hoe verrassend) muesli en andere ontbijtjes kunt kopen. Ze hebben kant en klare mixen, maar je kunt ook helemaal jouw eigen muesli samenstellen! Zo kun je dus zelf kiezen hoe gezond of ongezond je het wilt maken en wat jij lekkere en belangrijke toevoegingen vindt. De muesli komt in leuke kleurrijke bussen die je gemakkelijk weg zet in je voorraadkast. Ik vind dat veel handiger dan de normale zakken, want die vallen bij mij altijd om, of ze passen niet in mijn potten.

Er is heel veel mogelijk, onder andere muesli, maar ook granola, cornflakes, krokante muesli en havermout. Er is zelfs muesli zonder granen, muesli met 40% eiwit en ga zo maar door. Voor ieder wat wils dus.

Ik testte 4 verschillende soorten voor jullie, om een goed beeld te krijgen. Ik ging voor varianten die mij gezonder leken, namelijk de Balance (figuurfit) muesli, de 40% protein muesli, de Paleo coconut crunchy en de Noats Havermout Gingerbread. Daarnaast kreeg ik een probeerpakket van 6 muesli to go verpakkingen.

Wat belooft de fabrikant
De ingrediënten op mymuesli.nl zijn allemaal biologisch. Ook worden er geen kunstmatige kleur- en smaakstoffen aan de muesli’s toegevoegd. Op de site vind je vooral het belang dat dit bedrijf hecht aan een goede productkwaliteit. Er staan verder niet echt gezondheidsclaims op. Dit vind ik positief. Je schept namelijk geen onrealistische verwachtingen bij de klant.

Muesli2

De ingrediënten
Hieronder zie je de ingrediëntenlijst van de soorten muesli/havermout die ik koos:

Balance (figuurfit) muesli:30% havervlokken, 22% gerstevlokken, 18% roggevlokken, 7% gedroogde vijgenstukjes, haverzemelen, 5% zonnebloempitten, 3% gevriesdroogde granaatappelpitjes, 3% gevriesdroogde zwarte bessen, 3% gevriesdroogde bananenschijven, 3% gevriesdroogde aardbeienstukjes, 1,5% plantagozaad, rijstmeel.

40% protein muesli: 60% sojavlokken, 6% gedroogde abrikozenstukjes, 5% gedroogde appelstukjes, gehakte amandelen, gepelde hennepnoten, zonnebloempitten, lijnzaad, chiazaad, teff-vlokken, gevriesdroogde granaatappelpitjes, rijstmeel.

Paleo coconut crunchy: 70% noten-crunchy (geroosterde, gehakte hazelnoten, cashewnoten, zonnebloempitten, kokos, amandelen, honing, ongehard palmvet, zeezout*, bourbonvanille), 25% kokoschips, 2% gevriesdroogde frambozen, 1.5% gevriesdroogde bosbessen, 1.5% gevriesdroogde aardbeienstukjes.

Noats havermout gingerbread: fijne havervlokken, gedroogde stukjes abrikoos, 6% pecannoten, 5% geroosterde, gehakte hazelnoten, 5% geroosterde, gehakte amandelen, gingerbread-specerijen (kaneel, nootmuskaat, kruidnagel, kardemom, piment, foelie, gember), rijstmeel

Helemaal geen rare ingrediënten dus! Allemaal herkenbare, pure dingen. Aan deze varianten is ook geen suiker toegevoegd. In de Paleo crunchy zit alleen wel wat honing.

De voedingswaarde
De voedingswaarde van producten zegt me altijd meer over of een product gezond is of niet. Ik heb in de tabel hieronder de muesli’s vergeleken met gemiddelde normale muesli en gemiddelde normale havermout.

Voedingswaarde muesli

Je ziet dat deze producten het qua hoeveelheid suiker beter doen dan de normale muesli. De havermout bevat iets meer suiker dan normaal, dat komt door de stukjes fruit die erin zitten. Hij zit echter voor een gemiddeld ontbijtproduct nog steeds erg laag. Ook qua hoeveelheid eiwit en vezels doen deze producten het super. Vooral de 40% protein muesli bevat super veel eiwit en mega veel vezels. Deze vult dan ook ontzettend goed, daarom is het voor mij een toppertje.

De paleo coconut crunchy bevat érg veel calorieën en vet in verhouding tot de rest. Dat komt doordat hij vrijwel geheel uit noten bestaat. De hoeveelheid verzadigd vet is ook hoog, maar dat komt grotendeels door de kokos die erin zit. Vetten in kokos zijn niet zo schadelijk als normale slechte vetten.

De muesli to go verpakkingen bevatten af en toe wel wat palmsuiker, hierdoor is de hoeveelheid suiker iets hoger, vooral in de krokante varianten. Ze zitten echter nog wel beter dan de gemiddelde cruesli (of krokante muesli) die je koopt in de supermarkt. Je kunt op mymuesli.nl van elk product (ook zelf samengestelde muesli) de voedingswaarde checken. Je kunt dus altijd voor de zekerheid even vergelijken met normale muesli. Ik zou proberen de hoeveelheid suiker niet hoger te maken. Graag wel veel eiwit en vezels, want daar zit je lekker lang vol van.

De prijs
De prijzen variëren per product en liggen hoger dan muesli uit de supermarkt. De verpakkingen zijn trouwens wel groter dan die van de gemiddelde winkel-muesli. De balance figuurfit muesli is €7,90 voor 575g, de paleo coconut crunchy is 12,90 voor 500g, de 40% protein muesli is €14,90 voor 575g. De havermout is €5,90 voor 400g.

Muesli en havermout

De smaak
Ik vind echt alle soorten lekker. Ik heb dus 10 verschillende smaken voor jullie geproefd….en geloof me als ik zeg dat dat ECHT geen straf was. Ik heb op dat moment ZOOO genoten van mijn werk ;). De Paleo muesli is mijn absolute favoriet, maar die bevat wel érg veel calorieën. Ook de havermout is er eentje die bij de top hoort. De balance muesli en de 40% protein muesli zijn misschien iets minder lekker (lees: minder zoet en crunchy), maar ik vind ook deze heel goed van smaak voor de super goede voedingswaarde die ze hebben.

De stukjes fruit in de muesli zijn heerlijk. De banaantjes zijn trouwens niet krokant zoals je ze gewend zijn, maar een stuk zachter. Dit was voor mij even wennen, maar wel heel positief omdat ze dus niet gebakken en gesuikerd zijn.

Mijn conclusie
Moet ik het nog zeggen?? Ik ben enthousiast!! Wat is dit een leuk concept. Bij mijn volgende bestelling zou ik denk ik weer voor de havermout gaan en voor de 40% protein muesli. Ik deed 20g door mijn kwark en had de hele ochtend geen trekgevoel. Top! De Paleo muesli en de andere crunchy muesli’s vind ik zo heerlijk, dat ik ze beter niet in huis kan halen ;). Mijn tip is om zeker van de paleo variant een kleine portie te nemen. Anders krijg je namelijk snel veel calorieën en vet binnen. Als het jou lukt om ongeveer 20g in je yoghurt of kwark te doen, met bijvoorbeeld wat vers fruit. Dan zou ik deze absoluut aanraden!! Ik weet van mezelf dat ik constant met een lepel in de verpakking zou zitten snoepen, dus ik kan hem beter uit zelfbescherming overslaan.

Ik zou ook zeker een volgende keer zelf muesli gaan samenstellen. Ik zou dan gaan voor volkoren granen en dit aanvullen met fruit en noten die ik lekker vind. Misschien wat spelt flakes erbij en wat eiwitrijke flakes….yum! Ik kan niet wachten. De muesli is prijzig, maar als ontbijtfreak heb ik dat er zeker voor over! Ik bespaar tenslotte op chips, snoep en andere snacks *winkwink*.

Ik heb zoals ik al zei, een super leuke aanbieding voor jullie! Als jij namelijk een bestelling plaats van minimaal €10,- bij mymuesli.nl, dan krijg je net als ik 6 gratis probeerverpakkingen ter waarde van €9,90! Ik vind dit echt super leuk, omdat je op deze manier allemaal verschillende soorten kunt uitproberen. Bestel via deze link.

Ik ben benieuwd of jij net zo verslaafd raakt als ik :).

Groetjes, Marloes

Kende jij mymuesli.com? Ga jij bestellen? Welke variant?

22 reacties

  1. Aaah wat leuk! Dat enthousiasme herken ik, haha.
    De stukjes banaan zijn echt heerlijk als je ze even laat ‘weken’ in je kwark of yoghurt. Ik heb al meermaals een pakketje besteld met 6 gratis probeerverpakkingen. Een aanrader!

  2. Ooh wat leuk ik kende het niet maar ga eens een kijkje nemen wij zijn hier beide gek op muesli :-). Leuk artikel het enthousiasme spat er van af!

  3. Ik bestel hier al een aantal jaar 🙂
    Meestal stel ik ze zelf samen,met meestal 1 erbij met veel chocolade dingetjes erin 🙂
    Voor een verwenmomentje 🙂
    Trouwens, de kindermuesli Prinsessenmuesli is echt lekker:)

  4. Hey Marloes,

    Ik had een vraag. Ik moet namelijk voor school een tijdschrift maken en mijn groepje en ik hebben ervoor gekozen om een tijdschrift te maken over een hoe je gezond kan leven. In dit tijdschrift moeten we ook 2 keer een intervieuw maken. Ik wilde bij deze vragen of ik u mag een paar vragen mag stellen? Als dat zo is, wilt u dan contact met mij opnemen?

    Daphne

    P.S Super leuke blogpost! 🙂

    1. Ik krijg deze vraag heel vaak. Ik kan kijken of ik tijd heb je vragen te beantwoorden. Het is dan wel dat je duidelijke vragen stelt, ik krijg soms vragen die veel te ruim zijn, waardoor ik er een heel boek over zou kunnen schrijven als antwoord :). Je mag de vragen mailen naar info@dietist-optimavita.nl

  5. Heerlijk dit! Ik had al een gehoord van Mymuesli en wilde toen eigenlijk al een bestelling plaatsen! Ik vind het vooral fijn dat ze met, zoals jij het mooi noemt, pure ingrediënten werken.

  6. Heel leuk, werd er meteen enthousiast van.
    En nu je dat proefpakket erbij kreeg, kon ik het niet laten, dus heb meteen ook wat besteld 🙂

  7. Hoi marloes, je hebt de ingredienten van de balance figuurfit niet erbij staan. Zou je die ook nog kunnen vermelden? Klinkt wel erg lekker allemaal.

  8. Besteld! Reuze benieuwd ????
    Wij zijn in de afgelopen 6 weken beide 10 kilo afgevallen en op zoek naar leuke lunch en ontbijt varianten om dit gezonde patroon verder Door te zetten. Aangezien we beide enorme brood fans zijn proberen we vooral veel alternatieven. Je blog geeft mij ontzettend veel inspiratie, ga zo Door!
    Groetjes

  9. Jammer de aanbieding werkt niet meer……….

    Twijfel echt welke ik zal bestellen. Ik houd erg van crunchy in de yoghurt.

  10. Ben geschrokken van de prijzen. Er moet wel goud in zitten… 20/30 euro voor een kilootje muesli… dat is echt buiten alle proporties…

  11. Niets bestellen!!!! Peper duur en het is net paardenvoer! Ook komen ze hun beloften niet na. Twee dure bussen besteld en in de actie stond 5 mini boxen cadeau. Bleek toch anders en geven mij de schuld omdat ik het winkel mandje niet goed gevuld zou hebben. Prima dan herstel het gewoon. Nu bieden ze een voucher voor de actie bij een volgende bestelling! Waardeloos. Maar gelukkig prima want zelfs mijn kippen lusten het niet dus hoef ik ook niets weg te gooien…..

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Elke dag bruisen van de energie en met liefde in de spiegel kijken.

@INSTAGRAM Join on the gram